fbpx

auklių kontora / Naujienos

Tobula vaiko diena

Tobula vaiko diena

Dalis žmonių didelę laiko dalį praleidžia įsivaizduodami kas turėtų nutikti jų gyvenime, kad šis būtų prasmingesnis ir galėtų juo labiau mėgautis. Kartais šiems scenarijams skiriama tiek energijos, kad leidžiama realiam gyvenimui tiesiog praeiti, kitaip tariant tai reiškia, jog yra praleidžiami maži epizodai gyvenime, kuriuos sudėjus galėtų susilipdyti išsvajotasis gyvenimas. Todėl Auklių kontora nusprendė, jog vaikystė yra puikus metas parodyti vaikučiams, kaip lengvai galima sukurti džiaugsmą per vieną dieną. Kam gi nepatiktų tobula diena, kurios metu ištisos 12 valandų visas pasaulis būtų toks, apie kokį svajojai?

Yra begalė priežasčių, leidžiančių sukurti tobulą vaiko dieną : galbūt tai jo gimtadienis, svarbi diena jūsų šeimai ar tiesiog norite vaiką nustebinti ir dienai  pavirsti svajonių tėveliais? Auklių kontora dalinasi idėjomis, kurios padėtų tėveliams tai įgyvendinti :

1) Mėgstamiausi vaiko pusryčiai

*Pasistenkite patiekalą paruošti jo mėgstamoje lėkštėje ar sukurti tam tikrą paveiksliuką/papuošti patiekalą.

2) Keliaukite į iškylą/žygį/žaidimų aikšteles (idėjos straipsnyje „Ką veikti Vilniuje su vaiku?“)

*Sugalvokite maršrutą į vaiko mėgstamą vietą (naudokite autobusą/traukinį/dviračius) ir suruošę tinkamą iškylos krepšį (patarimus rasite „Vaiko iškyla“ straipsnyje) keliaukite kartu pasitikti nuotykių lauke.

3) Nuolat bendraukite. Daugiau klausykite nei kalbėkite

*Tobulos dienos metu pasistenkite kuo daugiau vaiko klausytis, atsakykite į jo užduodamus klausimus, pasakokite tai, kuo jis tuo metu itin domisi.

4) Vaikystės žaidimai lauke

*Sugalvokite naujų žaidimų lauke su vaikais arba lauke žaiskite viską, ką nori vaikas. Tai puikus metas tiems žaidimams, kuriuose paprastai nedalyvaujate (žaidimai lauke su kamuoliu ir pan.)

5) Namuko / būstinės pastatymas namuose

*Naudojant antklodes, pagalves, lemputes, žaislus ir pan. Kartu su vaiku statykite jo įsivaizduojamą namuką. Tuomet ten žiūrėkite filmuką, žaiskite kartu viduje, valgykite mėstamus užkandžius, gulėkite. 

6) Dalyvaukite jo siūlomuose žaidimuose

*Vaikui paprašius žaisti žaidimą – mielai sutikite ir žaiskite. Juk jiems nėra nieko smagiau, kai tėveliai patys noriai žais su jais ir jų mėgstamiausiais žaislais.

7) Pasaka vaikams prieš miegą

*Turbūt kiekvienas vaikas paprašo dar vienos papildomos pasakos prieš miegą, kai tėveliai nustoja skaityti. Todėl būtent šią dieną patys pasiūlykite išsirinkti ir antrąją knygutę arba skaitykite tiek, kiek jūsų mažylis norės.

8) Gulėkite su vaiku kol jis užmigs

*Atsigulkite kartu su vaiku į lovą ir kalbėkitės, o ne liepkite miegoti. Dalinkitės meile ir šypsena iki kol vaikas užmerks akytes.

Praėjus jūsų vaiko dienai, jis eis miegoti laimingas ir jausis mylimas, pastebimas. Jūsų laikas ir dėmesys – pati geriausia dovana. Šią dieną vaikas prisimins labai ilgai. Jei „tobulą dieną“ paversite tradicija – galbūt vaikas tai perduos ir savo pačio vaikams.

Taip pat pastebėsite, jog padarius „tobulą vaiko dieną“ , jūs ir patys jausitės puikiai, nors galbūt praleidote namų ruošos darbus.

Jei vis tik abejojate savo idėjomis apie vaiko tobulos dienos įsivaizdavimą, Auklių kontoros komanda rekomenduoja pasiūlyti savo vaikams nupiešti „tobulą dieną“ ir tuomet pasisemti idėjų.

Reikalingos papildomos rankos vykdant “tobulos vaiko dienos” planą? 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *