fbpx

7 BŪDAI KAIP IŠMOKYTI SAVO VAIKĄ RAIDŽIŲ IR SKAIČIŲ (linksmos idėjos)

Turbūt pati sunkiausia misija tėvams – tinkamai sudominti vaiką mokytis. Todėl Auklių kontora rekomenduoja 7 linksmus būdus kaip nepastebimai ir idomiai išmokyti savo vaiką. 

7 budai kaip ismokyti vaika

ANT SIENOS

Klijuokite ar kabinkite raideles ir skaičius ant sienos tose vietose kur vaikas sėdi – ant sienos priešais tualetą ar puoduką, priešais valgomąjį stalą, kur rengiasi, kur keičiami vystyklai ar ant lubų virš vaiko lovos;.

7 budai kaip ismokyti vaika

LĖKŠTĖJE

Dėliokite maistą lėkštėje, kad susidarytų raidės/skaičiai. Pavyzdžiui formuokite iš padažo arba uogienės ant košės. Galite net vaisių ar daržovių gabalėlius išpjaustyti į tam tikras formas.

7 budai kaip ismokyti vaika

ORKAITĖJE

Kepkite sausainius, meduolius ir darykite raides/skaičius, tuomet dekoruokite, valgykite ir visad užsiminkite kokia čia raidė/skaičius;

7 budai kaip ismokyti vaika

ANT BALDŲ

Nupieškite arba kūrybiškai pagaminkite raidžių ir jas užkabinkite ant buitinių daiktų ar baldų (raidė turėtų atitikti daikto pavadinimo pirmąją raidę). Kad vaiko akis nuolat pastebėtų ir taip automatiškai jis įsimins.

7 budai kaip ismokyti vaika

ŽAISLUOSE

Panaudokite vaiko mėgstamus žaislus ir juos interpretuokite kaip mokymo priemonę. Pavyzdžiui iš lego kaladėlių galima sudėlioti skaičius ar raides ir vaikas turi atspėti bei pabandyti parašyti ant lapo.

7 budai kaip ismokyti vaika

GAMTOJE

Leidžiant laiką gamtoje ar kieme su vaiku bandykite kartu sudėlioti skaičius bei raides iš pagaliukų, akmenukų, konkorėžių, šakelių taip pat pieškite iš smėlio.

7 budai kaip ismokyti vaika

DARBELIUOSE

Mokymo laikotarpiu parinkite kūrybinius darbelius susijusius su skaičiai/raidėmis. Pavyzdžiui internete galite atspausdinti lapų su gyvūnėliais, ar mėgstamais herojais (jie apsikabinę/dekoruoja raides). Taip pat rekomenduojama naudoti plasteliną, dažus ir pan.

Jeigu nespėjate ar reikia pakalbos ugdant vaiką, mielai kviečiame bendradarbiauti! Šie metodai – jau išbandyti mūsų auklių!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *